Internet

Optické pripojenie

Optické pripojenie

Optické pripojenie je najrýchlejšia forma internetového pripojenia v súčasnosti. Optické pripojenie prináša vysokorýchlostný a stabilný internet, vďaka ktorému môžete pohodlne surfovať z pohodlia domova.

Technologicky sa jedná so prenos internetu prostredníctvom káblov, ktoré sa skladajú z optického vlákna. Signál sa v nich teda šíri doslova rýchlosťou svetla. Jedno takéto optické vlákno má v dnešných podmienkach takmer neobmedzenú kapacitu.

V súčasnosti tak ide o najrýchlejší a najstabilnejší spôsob prenosu dát, ktorý zabezpečuje rýchlu a stabilnú sieť.

Výhodou napríklad oproti rádiovému pripojeniu je, že nezávisí od počtu aktuálne pripojených zákazníkov, teda neznižuje svoju rýchlosť v časoch silnej prevádzky.

Spoločnosť CondorNet napája optický internet prostredníctvom dvoch technológií

FTTB (fiber to the building) – Ako je už z prekladu možno známe, jedná sa o optický kábel natiahnutý do budovy, kde je ukončený v dátovom bytovom rozvádzači. Z neho potom smerujú metalické káble do dátovej zásuvky, z ktorej ďalej pokračujú do wifi routra. Na WiFi router je prostredníctvom metalického kábla následne pripojené zariadenie – napríklad váš počítač. Keďže takéto pripojenie smeruje do wifi routeru, je možné využiť aj pripojenie ďalších zariadení, ako napríklad notebooku, tabletu, tlačiarne, a to prostredníctvom WiFi signálu.

FTTH (fiber to the home) – Toto pripojenie nesmeruje do budovy, kde sa následne rozvádza z hlavného rozvádzača, avšak je charakteristické tým, že optické vlákno je natiahnuté až do priestorov zákazníka. Pri tomto type pripojenia je však nevyhnutné použiť opto-elektrický prevodník.

Rádiové pripojenie

Rádiové pripojenie

Ak sa naša optická trasa nachádza vo väčšej vzdialenosti od Vášej domácnosti, vieme v takýchto prípadoch riešiť pripojenie rádiovým spojom z niektorého z našich optických uzlov. Toto pripojenie spĺňa všetky bežné kvalitatívne požiadavky klientov na internetové pripojenie. Podľa požiadaviek klienta vieme dodať rádiá pracujúce vo voľnom pásme v rozsahu alebo v garantovanom pásme.

Jednotlivé riešenia sa líšia rozsahom služieb, kvalitou a spoľahlivosťou pripojenia, ako aj výslednou cenou.

Vaša domácnosť získa pripojením možnosť rýchlej, kvalitnej, efektívnej a stabilnej komunikácie.

🍪